• امروز سه شنبه بیست و هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستور العمل سایت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات قرآنی در گرگان

برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات قرآنی در گرگان

به گزراش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان گلستان سی و چهارمین دوره مسابقات قرآنی مرحله استانی نهم آذر به مدت سه روز در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) گرگان برگزارگردید .

 سه شنبه 13 دی 1390   1655  0      

 

به گزراش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان گلستان سی و چهارمین دوره مسابقات قرآنی مرحله استانی نهم آذر به مدت سه روز در آستان مقدس امامزاده عبدالله (ع) گرگان برگزارگردید .

محمد کوهساری تصریح کرد:برگزاری سی و چهارمین دوره مسابقات قرآنی گلستان با حضور 400 منتخب شهرستانی در مسابقات قرآن کریم به مرحله استانی راه یافته‎اند که همچنین در مرحله استانی در رشته‎های مفاهیم، ترتیل، قرائت و حفظ قرآن به رقابت پرداختند .
وی افزود: این مسابقات در بخش‎های تخصصی، حفظ یک جزء، حفظ دو و نیم جزء، حفظ پنج جزء، حفظ 10 جزء و حفظ 20 جزء برگزار می‎شود که گروه سنی شکوفه‎ها در سنین زیر 16 سال و در سنین بزرگسال بالای 16 سال در دو بخش خواهران و برادران به رقابت پرداختند.
مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان با بیان اینکه منتخبان مسابقات قرآنی به مرحله کشوری راه خواهند یافت، یادآور شد: اوقاف و امور خیریه متولی برگزاری مسابقات قرآنی است که از نظر کیفی در بهترین سطح، مسابقات را برگزار می‎کند تا سکوی پرتابی برای ورود به رده‎های کشوری و بین‎المللی باشد.
محمد کوهساری خاطرنشان کرد: داوران اهل تسنن و اهل تشیع در این مسابقات با وحدتی یکپارچه نتایج این دوره قرآنی را اعلام تا نفرات برتر به مرحله کشوری راه یابند.
وی با اشاره به اینکه مقام عظمای ولایت، نگرش نوینی به مباحث قرآنی دارند، ادامه داد: رویکرد مقام معظم رهبری، تربیت 10 میلیون حافظ است که رسیدن به این مهم، تلاش و همت همگان به ویژه چهره‎های قرآنی و دست‎اندر‎کاران را می‎طلبد.
مدیر روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه گلستان با بیان اینکه فضای کشور به سمت این حرکت قرآنی به صورت تصاعدی در حال پیشرفت است، اظهار کرد: در تعاملی که مدیرکل اوقاف گلستان با آموزش و پرورش استان برقرار کرده شاهد برگزاری مسابقات قرآنی در تمام مدارس بوده‎ایم که به لحاظ کمی بالای 23 هزار نفر به مرحله شهرستانی راه یافتند.
محمد کوهساری با ابراز خرسندی از تقارن مسابقات قرآنی با ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) خاطرنشان کرد: قرآن کتاب قانون است و اهل‎بیت (ع) مفسران آن هستند که عقیده ما بر این است در مسیر قرآن و مفسران واقعی، صراط مستقیم معنا پیدا می‎کند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار