• امروز سه شنبه بیست و هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستور العمل سایت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رهبر معظم انقلاب از راه اندازی سامانه جامع موقوفات کشور اظهار رضایت کردند

رهبر معظم انقلاب از راه اندازی سامانه جامع موقوفات کشور اظهار رضایت کردند

به گزراش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه

 سه شنبه 13 دی 1390   1395  0      

 
نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف با اشاره به اینکه گزارش اجمالی راه اندازی سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه به محضر رهبر معظم انقلاب ارائه شده گفت: مقام معظم رهبری از این اقدام اظهار رضایت نموده و آن را حرکتی ارزشمند و مهم در حوزه موقوفات و بقاع متبرکه...

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اوقاف و امور خیریه، نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم افتتاح این سامانه، طراحی و اجرای نظام جامع مالی موقوفات و بقاع متبرکه را آخرین مرحله اجرای سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه برشمرد و آن را حرکتی عظیم در راستای شفاف سازی عملیات مالی این سازمان بر شمرد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی در این مراسم ضمن تبریک تقارن ولادت
امام موسی بن جعفر(ع) با افتتاح سامانه جامع مالی، فعالیت این سازمان را در جهت عمل به قرآن و فرامین اهل بیت (ع) ذکر کرد. نماینده ولی فقیه در سازمان اوقاف، باقدردانی از فعالیت
دست اندرکاران این حرکت عظیم، از راه اندازی سامانه به عنوان اقدامی بی نظیر در سطح دستگاه های کشور نام برد و اظهار داشت: این اقدام تحولی عمیق در عملیات مالی سازمان ایجاد کرده و با ایجاد نظم مالی در کلیه امور موقوفات و بقاع متبرکه، اعتماد مردمی را به دنبال خواهد داشت.
حجت الاسلام محمدی جلب اعتماد عمومی را بهترین و مهمترین دستاورد افتتاح سامانه جامع مالی موقوفات و بقاع متبرکه دانست و اضافه کرد: شفاف سازی عملیات مالی و اسناد اجارات موجب جلب اعتماد مردم و ترغیب آنان به انجام وقف های جدید خواهد شد.
وی از ارائه گزارشی اجمالی از راه اندازی سامانه به محضر رهبر انقلاب خبر داد و گفت: مقام معظم رهبری از این اقدام اظهار رضایت نموده و آن را حرکتی ارزشمند و مهم در حوزه موقوفات و بقاع متبرکه تلقی کرده اند.
سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه در مسیر راه اندازی سامانه و اجرای برنامه های مصوب فشار زیادی به نیروها وارد آمده است، مستولی شدن یاس و ناامیدی را از موانع وآفات هر حرکت بزرگی دانست و خاطرنشان کرد: افتتاح نظام جامع مالی سامانه در شرایطی رخ داد که در نخستین روزهای اجرای برنامه عده ای بر ناممکن بودن آن اتفاق نظر داشتند. این در حالیست که هم اکنون بیش از 63 هزار سند اجاره در سامانه به ثبت رسیده و مهمترین بخش کار یعنی اجرای عملیات مالی بعنوان آخرین گام این اقدام، در حال شکل گیری و تکمیل است.
حجت الاسلام محمدی به دشواری های خاص این مرحله اشاره و با بیان اینکه تحمل این دشواری ها باعث اجر اخروی خواهد بود، تصریح کرد: تمامی ما نسبت به موقوفات دارای تکلیف شرعی بوده و برای اجرای صحیح نیات واقفین مسئول هستیم.
وی تاکید کرد: هم اکنون برای تمامی موقوفات، رقبات، بقاع متبرکه و نیات واقفین کدهای جداگانه ای تعریف شده که بر اساس آن تاکنون بیش از یک میلیون و هفتصد و پنجاه هزار نیت ثبت گردیده است.
سرپرست سازمان اوقاف از ثبت سه هزار و دویست سند مالی در سامانه خبر داد و با اشاره به مراجعه برخی دستگاه برای الگوبرداری و تهیه مدل از سامانه سازمان اوقاف، آن را موفقیتی ارزشمند برای سازمان اوقاف و امور خیریه برشمرد.
در این مراسم بخش پرداخت وجه از محل موقوفات و بقاع متبرکه از زیر سیستم مالی و حسابداری در سامانه جامع بانک اطلاعات و مدیریت موقوفات و اماکن متبرکه توسط نماینده ولی فقیه و سرپرست سازمان به صورت همزمان در چهار استان تهران، خراسان رضوی، فارس و اصفهان به بهره برداری رسید.
بخشی از زیر سیستم نظام جامع مالی سازمان که مدیران چهار استان فارس، تهران، اصفهان و مشهد از طریق ویدئو کنفرانس با سرپرست سازمان در ارتباط بودند، اسناد مالی کلیه بخش های استان های مذکور در سیستم جامع مالی سامانه ثبت و به صورت شفاف زیر نظر حجت الاسلام و المسلمین محمدی قرار گرفت.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار