• امروز سه شنبه بیست و هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستور العمل سایت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امامزادگان وارثان نبوت و عترت هستند

امامزادگان وارثان نبوت و عترت هستند

مسئول کمیته طرح تربیت حافظان قرآن‌کریم سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: امامزادگان وارثان نبوت و عترت هستند.

 دوشنبه 2 شهریور 1394   498  0      به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه گلستان ،  حجت‎الاسلام محمدکاظم موسوی‎متقی  در همایش بزرگ تکریم و بزرگداشت امامزادگان در آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) شهر گرگان اظهار کرد: تا به حال سراغ نداریم هیچ پیامبر و امامی در قبال رسالتی که برای مردم انجام می‎داده چیزی را طلب کرده باشد، ولی رسول اکرم (ص) تنها کسی بود که در قبال اموری که برای امتش انجام داده بود چیزی را خواستار شد.
وی تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن‌کریم در سوره شوری آیه 23 می‎فرماید؛ «ای پیامبر بگو من هیچ پاداشى از شما بر رسالتم درخواست نمى‎کنم جز دوست ‏داشتن اهل‌بیتم»، پس بدانیم گرامی‌داشت و تکریم اهل‌بیت (ع) بر ما واجب و لازم است.
موسوی‎متقی اذعان داشت: درخواست پیامبر اکرم (ص) برای راهنمایی و هدایت بشر است، چراکه در کنار اهل‌بیت(ع) ماندن و فیض بردن از کرامات این بزرگواران به نفع مسلمانان است.
مسئول کمیته حفظ قرآن‌کریم سازمان اوقاف خاطرنشان کرد: امامزادگان وارثان نبوت و عترت هستند و بارها پیش آمده با وجود غم و اندوه، وارد این بقاع واجب‌التعظیم شدیم ولی بعد از توسل غم و اندوه از دوش شما برداشته و با دلی آرام از آن خارج می‎شوید.
وی با اشاره به زیارت جامعه کبیره و بیان اینکه این اجر مودت برای ما چه چیزی دارد، بیان داشت: حضرت امام هادی (ع) با آموزش دادن «زیارت جامعه کبیره» نقش مهمی در استحکام بخشیدن به عقاید شیعیان و پیوستگی عاطفی آنان با اهل‌بیت (ع) ایفا کردند آن‌گونه که تا امروز، همچنان این زیارت، یک متن مرجع در ایمن‎سازی عقیدتی جامعه امامیه محسوب می‌شود.
موسوی‎متقی اذعان داشت: نکته بعدی حضور امامزادگان در ایران و اینکه به چه علت امامزادگان از دیار خود یعنی حجاز و عراق صرف‌نظر کرده و به کشور ما مهاجرت کرده این است که بنی‌امیه و بنی‌عباس این ستمگران تاریخ با ارتکاب بزرگ‌ترین ظلم و جنایت حضرات ائمه (ع) را که خداوند، هدایت و حکومت را تنها در شأن آنها قرار داده است، کنار زدند و مشکلات فراوانی را برای آنها، فرزندان و پیروان آنها در زندگی به وجود آوردند و هیچ‌وقت در امنیت به سر نمی‌بردند و تعداد زیادی از آنها در زمان بنی‌امیه به دست امثال حجاج بن یوسف‎سقفی که در یک شب بیش از 80 نفر از امامزادگان و ذریه امیرالمومنین (ع) را شهید کرد.
مسئول طرح تربیت حافظان سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: در دوره بنی‌عباس «منصور دوانیقی» در ساختن شهر بغداد با قرار دادن پیکر سادات و شیعیان زیر پی دیوارها و در داخل ستون‌ها ساخت این شهر را به پایان رسانده است و در این دوره‌ها تعداد بسیاری از سادات وطن و خانه خود را ترک کرده و به مملکت ایران مهاجرت کردند.
وی با بیان این سوال که چرا امامزادگان با وجود آن همه کشور ایران را انتخاب کردند، اظهار کرد: اینکه چرا امامزادگان در میان ممالک برای مهاجرت ایران را اختیار می‌کردند این است که ایرانیان با عشق و محبت به حقانیت اهل‌بیت عصمت (ع) پی بردند و از ولایت به عنوان یک فضیلت و افتخار استقبال کردند و در زمان مهاجرت به ایران با استقبال و پذیرش ایرانیان مواجه می‌شدند و مردم از برکات فرهنگ آنها بهره‌مند می‌گشتند و پس از درگذشت آنان نیز قبرهای آنها را تکریم داشته و برایشان مقبره، گنبد و بارگاه می‌ساختند.
* رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران وجود اهل‌بیت(ع) و ولایت است
وی رمز پیروزی انقلاب اسلامی ایران را وجود اهل‌بیت (ع) و ولایت دانست و اذعان کرد: در این شرایط زمانی که اکثر کشورهای منطقه در کشتار و جنگ به‌سر می‌برند کشور ما در امنیت و ثبات است و این موضوع را مرهون وجود ولایت‌فقیه، امام (ره) و امام خامنه‎ای هستیم.
موسوی‎متقی ارادت و محبت اهل‌سنت را نسبت به اهل‌بیت (ع) مثال زدنی دانست و افزود: تمامی فرقه‌های اهل‌سنت ارادت و محبت ویژه‌ای به اهل‌بیت (ع) دارند و نمونه آن حضور زائران بی‎شماری است که برای محبت و ارادت به اهل‌بیت (ع) به آستان مقدس امامزاده یحیی بن زید (ع) می‎روند.
وی به جنایات گسترده وهابیت اشاره کرد و اظهار داشت: تفکری غلط از 105 سال قبل در بین وهابیت مبنی بر تخریب بارگاه و قبور اهل‌بیت (ع) شکل گرفت که متأسفانه موجب تخریب قبرستان بقیع و کربلا شد.
مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف، اعتقاد به توسل و تبرک را از قبل از اسلام و در دوران حضرت «موسی بن عمران» دانست و افزود: اعتقاد یهود به تبرک جستن از صندوقچه‎ای که حضرت موسی (ع) در کودکی در آن قرار داده شد خود گواه این مطلب و رد تفکر غلط داعش نسبت به وجود بارگاه برای اهل‌بیت (ع) است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار