• امروز سه شنبه دوازدهم اسفند 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستور العمل سایت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امامزاده طیب (ع) قرن آباد گرگان آماده اسکان مسافران

امامزاده طیب (ع) قرن آباد گرگان آماده اسکان مسافران

معرفی امامزادگان مجری طرح آرامش بهاری امامزاده طیب ع روستای قرن آباد از توابع شهر گرگان

 پنج شنبه 6 فروردین 1394   5423  0      


وقتی که از گرگان ۱۲ کیلومتر به طرف شرق حرکت میکنیم به جاده ای که به طرف جنوب و سمت کوه های البرزامتداد دارد میرسیم این جاده از بین دو روستا میگذرد روستای آهنگرمحله و روستای دوم روستای قرن آباد میباشد. امامزاده طيب (ع)قرن آباد در 4 کيلومتري روستاي قرن آباد و در طبيعت مصفا و با موقعيت خاص و ارزشمندي قرار دارد.
 
در کتاب فرهنگ آباديهاي ايران و لغت نامه دهخدا مذکور گرديده که قرن آباد يکي از آباديهاي شهر گرگان مي باشد اين روستا مدفن امامزاده طيب(ع) فرزند موسي بن جعفر(ع)مي باشد. اين بقعه داراي هسته مرکزي و الخاقي در شرق و غرب است.هسته مرکزي که مرقد مطهر در مرکز آن واقع شده در روي ستونهاي قطور آجري قرار گرفته که طرح جامع بقعه به همت هيئت امنا امامزاده و نظارت اداره کل اوقاف و امور خيريه استان گلستان در دست اجرا است.موقعيت مکاني بقعه به علت قرار داشتن در منطقه سر سبز جنگلي از مهمترين خصيصه هاي جذب گردشگر به شمار مي رود. طبیعت زیبا امکانات رفاهی،مسافران را به طرف این امامزاده میکشاند. سالانه دهها هزار نفراز این مکان زیارتی سیاحتی دیدن میکنند.
 

بیشترین جمعیتی که این امامزاده هرساله به خود میبیند در روز طبیعت یا همان سیزده به در میباشد که سیل جمعیت به طرف این امامزاده سرازیر میشود.
مقدمات ساخت زائر سرای امامزاده طیب(ع) قرن آباد
 
 
در حال تکمیل زائر سرای آستان مقدس امامزاده طیب (ع) قرآن آباد
 
 
حضور قائم مقام سازمان اوقاف برای افتتاح زائر سرا
 
 
 
روز افتتاحیه زائر سرای آستان مقدس امامزاده طیب(ع) قرن آباد
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار