• امروز شنبه سوم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستور العمل سایت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آشنایی با آستان متبرکه امامزاده محمد (ع) روستای تیل آباد/+ تصاویر

آشنایی با آستان متبرکه امامزاده محمد (ع) روستای تیل آباد/+ تصاویر

آستان مقدس امامزاده محمد(ع) تیل آباد از توابع شهرستان آزادشهر

 دوشنبه 10 فروردین 1394   2712  0      به گزارش روابط عمومی اوقاف گلستان  امامزاده محمد بن موسی بن جعفر(ع) که مورد اعتقاد مردم شهرستان و شهرهای اطراف بوده در شهرستان آزادشهر بخش چشمه ساران در ۷ کیلومتری روستای تیل آباد واقع شده که فاصله آن
تا مرکز شهر آزادشهر ۵۲ کیلومتر می باشد که در جاده مواصلاتی آزادشهر به شاهرود می باشد که هر ساله میزبان میهمانان نوروزی و میهمانان آقا علی بن موس الرضا(ع) می باشد.
 
 
 تیل آباد مردمانی سخت کوش و دیندار دارد. مردمان سربلند این خطه روز را در پی روزی حلال به شب می رسانند و در تیل آباد به دلیل برخورداری این روستا از چشمه های متعدد و همچنین خاک حاصلخیز و آب و هوایی خوش کشاورزی رونق دارد.
از لحاظ فرهنگی و مذهبي اين سرزمین داراي امامزاده محمد تيل آباد است که حدود 8 کیلومتر به طرف شاهرود قرار گرفته است. مردم در این روستا همگی مسلمان و شیعه اند.
 
 

ساخت بنای این امامزاده با هزینه ای بالغ بر ۲میلیارد ریال توسط خیرین در سال ۱۳۸۸ انجام شده و دارای تربت خانه و گنبد می باشد.
 
 
 


آستان مقدس امامزاده محمد(ع) دارای ۶ سوئیت جهت رفاه حال زائرین و اسکان مسافران و مجاورین می باشد.با توجه به قرار گرفتن در گردنه خوش ییلاق دارای جاذبه های گردشگری بوده است .
این بقعه متبرکه با نظارت اوقاف و امور خیریه آزادشهر به صورت هیئت امنایی اداره می شود.

 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار