• امروز سه شنبه بیست و هفنم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستور العمل سایت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تجمع بزرگ

تجمع بزرگ"احلی من العسل" در حرم مطهر یحیی بن زید(ع)

همزمان با ششمین روز محرم، روزی که منتسب به حضرت قاسم ابن الحسن (ع)، نوجوان شهید کربلاست، همایش دانش آموزی "احلی‌من‌العسل" در حرم مطهر حضرت یحیی بن زید(ع) گنبدکاووس برگزار شد.

 یک شنبه 25 شهریور 1397   362  0      

به گزارش مرکز فرهنگی و قرآنی حرم مطهر حضرت یحیی بن زید(ع)؛همزمان با ششمین روز از ایام محرم الحرام تجمع بزرگ نوجوانان عاشورایی با عنوان همایش سوگواری «احلی من العسل» در سوگ شهادت حضرت قاسم بن الحسن(ع) در حرم مطهر حضرت یحیی بن زید علیه السلام گنبد کاووس برگزار شد.
این همایش هرساله با حضور پرشور دانش آموزان نوجوان پسر در ششمین روز از ماه محرم به منظور اعتلای هرچه بیشتر فرهنگ عاشورا و آشنایی نسل نوجوان و جوان جامعه با فلسفه و پیام قیام عاشورا و امام حسین(ع) برگزار می شود.
امسال نیز این همایش همزمان با سراسر کشور در جوار شهید 18 ساله جرجان زمین برگزار و نوجوانان انقلابی با حضور در این مراسم ارادت خود نسبت به حضرت قاسم بن الحسن (ع) شهید ۱۳ ساله دشت کربلا و امام حسین(ع) به نمایش گذاشتند.
اجرای نیات واقفان و ترویج فرهنگ وقف، قرائت زیارت عاشورا، نوحه خوانی و مداحی و سخنرانی درباره امام حسین(ع)، بیان رشادت و مصائب حضرت قاسم بن الحسن(ع) و عاشورا بود.
حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی مدیر مرکز فرهنگی و قرآنی حرم مطهر حضرت یحیی بن زید علیه السلام در جمع دانش آموزی احلی من العسل گفت: نوجوانان از همین سنین نوجوانی باید تاسی به شهدای کربلا کرده و هرکدام به نوبه خود باید برای این نظام و انقلاب عمداری کنند.
وی افزود: حضرت یحیی بن زید علیه السلام که این تجمع عاشورایی در جوار این حرم مطهر تشکیل شده در 18 سالگی به خونخواهی اباعبدالله الحسین علیه السلام قیام کرد و رهبری یک قیام رو به عهده گرفت و منشاء برکات بسیاری در جهان اسلام شد.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار