• امروز شنبه بیست و نهم تیر 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستور العمل سایت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

نقطه قوت برگزاری کنگره بین المللی حضرت یحیی بن زید(ع) هماهنگی کمیته های علمی واجرایی است

نقطه قوت برگزاری کنگره بین المللی حضرت یحیی بن زید(ع) هماهنگی کمیته های علمی واجرایی است

صبح امروز یکم خرداد حجت الاسلام والمسلمین عادل ، معاون فرهنگی واجتماعی سازمان اوقاف در جلسه کنگره بین المللی حضرت یحیی بن زید(ع) که با حضور مدیران ومسئولین استان، اساتید دانشگاهها، روحانیون، شخصیت های علمی و سایر نخبگان برگزار گردید اظهار کرد:هماهنگی خوب میان کمیته علمی و کمیته اجرایی این کنگره نقطه قوتی در برگزاری آن است

 چهارشنبه 1 خرداد 1398   56  0      


به گزارش روابط عمومی اوقاف گلستان:حجت الاسلام والمسلمین عادل در این جلسه ضمن عرض خداقوت و خسته نباشید به تمامی اعضای جلسه کنگره حضرت یحیی بن زید(ع) و نیز عرض خداقوت ویژه به مدیرکل اوقاف گلستان اذعان کرد: ایشان از مدیران فعال ودغدغه مند مجموعه اوقاف بوده و الحمدلله با حضور ایشان در استان گلستان شاهد فعالیت های خوبی در زمینه وقف وبقاع متبرکه هستیم.

حجت الاسلام عادل همچنین افزود: مجموعه اوقاف گلستان، اصحاب وقف، خادمین بقاع متبرکه و... اخیرا در حادثه سیل استان نیز کنار مردم سیل زده بودند و با ید اعتراف کرد که این هماهنگی خود به خود به جود نمی اید ، بلکه نیاز به برنامه ریزی و مدیریت صحیح دارد.

معاون فرهنگی واجتماعی سازمان اوقاف بیان کرد:چندسالی است که سازمان اوقاف وامور خیریه در بحث های ترویجی حوزه وقف و بقاع متبرکه و امور قرآنی فعالیتهای پررنگ تری را آغاز کرده است و اقدام به برگزاری همایش ها و جشنواره های متعدد در سطح کشور مینماید

 این مقام مسئول با تصریح اینکه امسال علاوه بر استان گلستان در 5 استان دیگر  نیز جشنواره ها وکنگره های متعدد برگزار میشود؛ برگزاری جشنواره عکاسی در استان فارس و برگزاری کنگره بزرگداشت آیت ا... شاهرودی در استان سمنان را از جمله این برنامه ها برشمرد و افزود در فرهنگ و تاریخ ما پر است از موضوعاتی که میتواند منشا جریانات مثبت شود.

حجت الاسلام عادل همچنین هماهنگی خوب میان کمیته علمی و کمیته اجرایی کنگره بین المللی حضرت یحیی بن زید(ع) شهرستان گنبد کاووس را نقطه قوتی برای برگزاری این کنگره دانست و افزود: اینکه همه دستگاهها و نهادهای استان از شخصیت ها گرفته تا دستگاههای اجرایی استان و اینکه همه این کار متعلق به خود و زمینه ساز رشد فرهنگی استان میدانند جای سپاسگذاری دارد.

وی اظهار کرد: مقدمات برگزاری این کنگره باید به قدر کافی پخته باشد و کار با قوت تمام پیش برود، حتی اگر لازم باشد زمان برگزاری مدتی به تاخیر بیفتد این ارزش را دارد.

حجت الاسلام عادل در ادامه با اشاره به محورهای  فراخوان دربرگزاری این کنگره  یادآور شد:در بحث محورها علاوه بر توجه به خود بقعه ،جریان های پیرامونی نظیر استفاده از ظرفیت برادران اهل سنت و اهل تشیع نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی همچنین بیان کرد: امروزه در سازمان اوقاف تلاش براین است که کارکردهای فرهنگی و اجتماعی  بقاع متبرکه را افزایش دهیم و ان شاالله در کنار برگزاری این کنگره بین المللی آثاری با قوت چاپ شود و خروجی کار چنان باشد که درنتیجه حرفی برای گفتن در مجامع علمی وفرهنگی داشته و اثری ماندگار ومورد قبول اهل بیت (ع) به جا بماند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار