• امروز پنج شنبه بیست و یکم فروردین 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستور العمل سایت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

هدف گذاری برای تحقق جهش تولید در بستر وقف

هدف گذاری برای تحقق جهش تولید در بستر وقف

حجت الاسلام سلیمانی فرد با اشاره به هدفگذاری اوقاف و امور خیریه گلستان برای تحقق «جهش تولید» گفت: با اجرای طرح های مختلف در حوزه های دانش بنیان، کشاورزی، گردشگری و غیره برای تحقق شعار سال تلاش خواهیم کرد.

 جمعه 8 فروردین 1399   14  0      

حجت الاسلام «روح الله سلیمانی فرد» اظهار کرد: با رعایت توصیه های بهداشتی و پروتکل های تعیین شده و با تلاش جهادگران و مدافعان سلامت می توانیم با دو بال توکل و توسل به ائمه(علیه السلام) از معضل کرونا عبور کنیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سلامت، ادامه داد: همانطور که در قرآن کریم آمده است کرونا یک نوع ابتلا است و از خداوند می خواهیم ما را در این آزمایشات سربلند قرار دهد تا به فضل الهی به شایستگی از این مشکلات عبور کنیم.

وی با اشاره به شعار سال 99 تصریح کرد: با توجه به کارکردهای مختلف وقف و اماکن متبرکه و تأکیدات رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دوره جدید بر بسط فعالیت های اجتماعی و کاهش مشکلات اقتصادی در دوره تحریم در بستر وقف هدفگذاری کردیم و درصدد هستیم با اجرای طرح های مختلف در حوزه های دانش بنیان، کشاورزی، گردشگری، صنعت، پزشکی و غیره، رونق تولید قوت گیرد.

حجت الاسلام سلیمانی فرد خاطرنشان کرد: در سال جاری از ادارات اوقاف و امور خیریه در استان انتظار دارم در امورات خیر اعم از مقابله با کرونا، تحقق «جهش تولید» و رونق مضاعف تولید تلاش کنند و طرح های اجرایی که قابلیت تحول آفرینی در سطح شهرستان و استان دارد را مطرح کنند تا به مرحله اجرا برسد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان با بیان اینکه باید یکدیگر را به کار خیر تشویق کنیم، تصریح کرد: جریان بیماری کووید19 با سیل 98 متفاوت است و همه باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، به طور قطع ما به فضل الهی و با توکل و توسل کرونا را شکست خواهیم داد اما باید بدانیم که این بیماری، بی رحم است و نباید آن را ساده بپنداریم.

وی متذکر شد: برخی از ادارات اوقاف و امور خیریه به ویژه ناحیه یک و دو گرگان، اداره اوقاف کردکوی و آزادشهر برای مقابله با کرونا به صورت جهادی وارد میدان شدند و انتظار داریم فعالیت سایر شهرستان ها نیز در این حوزه بیشتر شود.

حجت الاسلام سلیمانی فرد با بیان اینکه ظرفیت های نهفته بسیاری در استان گلستان وجود دارد، گفت: یکی از اقدامات خوب ما بیمه تکمیلی اصحاب وقف و خدام بقاع متبرکه و اماکن مذهبی بود که براساس آخرین آمار 860 نفر در این طرح ثبت نام کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان یادآور شد: تفاهم نامه و قرارداد بیمه اصحاب وقف و خدام بقاع متبرکه برای سال جاری با اصلاحاتی همراه شد و سعی کردیم با رفع نقایص و انتقادات حداقلی بسته ای بهتر از سال گذشته تبیین شود که پس از انجام اصلاحات، قرارداد امضاء شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار