• امروز شنبه سوم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستور العمل سایت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امامزادگان می توانند به پایگاه تولید و اشتغال تبدیل شوند.

امامزادگان می توانند به پایگاه تولید و اشتغال تبدیل شوند.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف با تاکید بر اینکه بقاع متبرکه و امامزادگان ظرفیت تبدیل به پایگاه تولید و اشتغال را دارند، گفت: در طرح شمیم خدمت با استفاده از مزیت‌های نسبی امامزادگان و موقوفات به‌دنبال اشتغال هستیم.

 دوشنبه 7 تیر 1400   69  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی‌مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های این سازمان با بیان اینکه با توجه به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که عدالت اجتماعی یکی از مباحث مهم آن بوده، اشتغال مصداق عدالت اجتماعی است، اظهار کرد: بقاع متبرکه و امامزادگان ظرفیت تبدیل به پایگاه تولید و اشتغال را دارند.

وی تصریح کرد: طرح شمیم خدمت را از سال ۱۳۹۹ در همین راستا آغاز کردیم؛ در این طرح با استفاده از مزیت‌های نسبی امامزادگان و موقوفات به‌دنبال اشتغال هستیم که این امر وابسته به ظرفیت‌های استانی دارد؛ در گام اول طرح شمیم خدمت تعامل با کارآفرینان فنی و حرفه‌ای برای آموزش مهارت مدنظر است.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف افزود: در گام دوم استفاده از ظرفیت خیران برای کارآفرینی مدنظر است و در گام سوم باید راه‌اندازی بازارچه‌های خیریه برای عرضه محصول فراهم شود.

معممی‌مقدم با اشاره به فرمایش پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه آنکه صبح کند و دغدغه مسلمانان را نداشته باشد، مسلمان نیست، خاطرنشان کرد: زیارت در راستای تمدن‌سازی باید منجر به این شود که جامعه و زائر هنجارمند عمل کند؛ زیارت در راستای تمدن‌سازی باید منجر به جامعه‌ای اخلاقی شود و نسبت به نشر معارف انقلاب و گسترش عدالت اجتماعی حساس باشد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار