• امروز شنبه سوم مهر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

دستور العمل سایت

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خبر داد:  بهره مندی بیمه تکمیلی هزار و 400 نفر از خدام اماکن مذهبی در سطح استان گلستان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خبر داد: بهره مندی بیمه تکمیلی هزار و 400 نفر از خدام اماکن مذهبی در سطح استان گلستان

حجت الاسلام سلیمانی فرد گفت:بحث بیمه درمان و تکمیلی خدام بقاع متبرکه را نیز در سطح استان پیگیری کردیم که بالغ بر یک هزار و 400 نفر از این عزیزان از بیمه بهره مند شدند

 دوشنبه 28 تیر 1400   68  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف و امور خیریه استان گلستان حجت الاسلام والمسلمین سلیمانی فرد در دومین کارگاه آموزشی و توجیهی ویژه امین موقوفات مرکز و غرب استان گلستان اظهار کرد: وقف مصداق باقیات و صالحات است و امیدواریم با مجموعه اقدامات خود بتوانیم به خوبی وقف را احیاء و به آیندگان انتقال دهیم و مردم بتوانند از مواهب آن در عرصه های فرهنگی و اجتماعی بهره مند شوند

وی بابیان اینکه یک روی سکه وقف افتخار و روی دیگر مسئولیت است گفت: به همان اندازه که به وقف افتخار می کنیم و وقف را یک مرجع اجتماعی می دانیم به همین میزان نیز نسبت به موقوفات مسئولیت داریم و باید نسبت به وقف پاسخگو بوده و در هر دو عرصه پرتلاش باشیم

حجت الاسلام سلیمانی فرد بیان کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید باید امانات را به اصلش برگردانیم و این دایه بزرگی است که انسان باید به آن عمل کند و باید بین خوف و رجاء حرکت کنیم.

وی به کلیات شرح وظایف امنای موقوفات اشاره کرد و گفت: در دستگاه وقف نسبت به احیای موقوفات و ساماندهی مساجد و نشر ارزش های اسلام و اهل البیت(علیهم السلام) و مردمی سازی وقف وظایفی را برعهده داریم.


این مقام مسئول بیان کرد: مساجد ما توسط مردم اداره می شوند و اداره اوقاف در سلسله مراتب شهرستانی و استانی جنبه نظارتی دارد و اعتبارات از سوی اداره اوقاف تزریق می شود.


حجت الاسلام سلیمانی فرد بیان کرد: بحث بیمه خدام بقاع متبرکه را نیز در سطح استان پیگیری کردیم که بالغ بر یک هزار و 400 نفر از این بیمه بهره مند شدند و بیش از یک هزار نفر از خدام نیز بیمه تکمیلی شدند.


وی گفت: گلستان یک استان پرموقوفه و پررقبه به شمار می رود و در طول چهار دهه گذشته از عمر انقلاب اسلامی 33 درصد اماکن مذهبی استان گلستان وقف و در اختیار مومنان و مسلمین قرار گرفته است.


حجت الاسلام سلیمانی فرد به رتبه پنجم رقبه های وقفی گلستان در بین استان های کشور اشاره کرد و افزود: اداره موقوفات دشوار است و باید در برخی بخش ها موقوفاتی به ثبت برسد و از موقوفات ثبت شده صیانت شود و براساس قانون نسبت به موقوفات عمل کنیم.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار